Uncategorized

Stokrotka afrykańska – jak o nią dbać?

Stokrotka afrykańska jest rośliną dosyć egzotyczną jak na nasz klimat. Dzięki swojemu wyglądowi ozdabia nasze balkony oraz ogrody. Roślina ta ma to do siebie, że można nią cieszyć oczy i to przez całe lato.

Jak pielęgnować stokrotkę w ogrodzie?

Stokrotka afrykańska jest genialną wręcz ozdobą naszego ogrodu. Kwitnie ona w rabatach. Troska będzie nieco inaczej wyglądała, aniżeli w przypadku kwiatów, które sadzimy w donicach. Niewątpliwym plusem stokrotki, która będzie ozdabiała nasz ogród w sposób bezpośredni z ziemi jest sama odporność na suszę. W przeciwieństwie do sadzonki z doniczki, to stokrotka afrykańska posadzona właśnie w ziemi nie lubi ziemi zbyt mokrej. Zatem gdy zbyt często będziemy podlewać roślinę, to możesz doprowadzić do jej gnicia.

Co jak co, ale warto poświęcić się i mieć piękny przynajmniej jeden okaz w ogrodzie. Na pewno sąsiedzi będą nam zazdrościć, a my będziemy mogli cieszyć oko. Zawsze jest to urozmaicenie dla dobrze znanych roślin w naszym ogrodzie. Osiągniemy naprawdę genialny efekt. Zobacz więcej na temat stokrotka afrykańska na portalu dom-i-wnetrze.pl.
Możliwość komentowania Stokrotka afrykańska – jak o nią dbać? została wyłączona