Uncategorized

Wierzba wiciowa i jej zalety

Wierzba energetyczna to także wierzba wiciowa. Można wykorzystywać ją jako biopaliwo. Warto poznać zalety tejże wierzby.

Energetyczna roślina

Ostatnimi czasy wierzba wiciowa została niezwykle doceniona jako energetyczna roślina. Wytwarzana jest przez nią dużo biomasa, po wysuszeniu oraz także rozdrobnieniu jest odnawialnym, doskonałym, jak i także niedrogim biopaliwem, które jest przydatne między innymi chociażby do ogrzewania domów. Sporą wartością tegoż właśnie biopaliwa jest sam fakt, że podczas spalania, drewno wierzby wiciowej nie emituje prawie do atmosfery szkodliwych związków azotu oraz siarki, a przez nie wydzielany dwutlenek węgla jest w zasadzie w bardzo dużej mierze pochłaniany przez rośliny, które rosną w najbliższej okolicy.

Na pewno wierzby wiciowe to drzewa, które na pewno wyróżniają się na tle innych drzew. Musimy to przyznać. Naprawdę w lasach i okolicy jest niewiele tak wyjątkowych drzew. W zasadzie to energetycznych drzew również jest niewiele. Rośliny energetyczne cieszą się sporą popularnością.Zobacz więcej na temat wierzba wiciowa na portalu dom-i-wnetrze.pl.
Możliwość komentowania Wierzba wiciowa i jej zalety została wyłączona