Uncategorized

Skuteczna dieta owsiankowa, z czym to się je?

Nowoczesna monodieta pozwalająca na sprawne zrzucenie kilku dodatkowych kilogramów staje się coraz bardziej popularna. Szybkie efekty tym bardziej zachęcają duże grono osób do skorzystania z tego rozwiązania. Osoby dorosłe, które zdecydują się na dietę owsiankową odmienią swoje życie, pozbędą się brzydkich nawyków spożywania wysokoprzetworzonej żywności i zyskają świeży, zdrowy wizerunek. Jak ją stosować i jakich efektów można się spodziewać? 

Bezpieczeństwo stosowania diety 

Wielu dietetyków odradza korzystanie z jadłospisu opierającego się na jednej, wybranej grupie produktów. Obawy pojawiające się w takich dietach dotyczą nie dostarczania wystarczającej ilości witamin i minerałów do organizmu. Monodiety powinny być stosowane przez krótki czas, po którym powinno nastąpić uzupełnienie witamin przekładające się na wymierne korzyści.  Pierwsze efekty tej nietypowej diety można zauważyć już po tygodniu. To właśnie przez tydzień możliwe jest stracenie nawet dwóch kilogramów przy spożywaniu ok. 1400 kalorii dziennie. 

Dieta owsiankowa: restrykcja i jadłospis

Jak sama nazwa wskazuje – dieta owsiankowa polega na spożywaniu naturalnych, pozbawionych cukrów prostych, płatków owsianych. Ta metoda wymaga przede wszystkim samodyscypliny. Można stosować ją jednodniowo, przyjmując płatki z wodą, odtłuszczonym mlekiem, czy jogurtem pozbawionym węglowodanów. Innym sposobem korzystania z powyższej monodiety jest konsumowanie płatów owsianych przez okres dwóch miesięcy, z których wyróżniają się aż 3 etapy.

  • etap I- 7 dni pomagające oczyścić organizm z toksyn 
  • etap II- 4 tygodnie jedzenia płatów owsianych z owocami i warzywami 
  • etap III- czyli spożywanie jednej porcji owsianki dziennie

Przed takim zabiegiem należy skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem i upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do działania. 

Możliwość komentowania Skuteczna dieta owsiankowa, z czym to się je? została wyłączona