Uncategorized

Kim jest Malina Błańska?

Youtuberka i influencerka jaką jest Malina Błańska to postać, która po odejściu z Wirtualnej Polski zajęła się aktywnie prowadzeniem własnego kanału na YouTubie. Porusza w nim nurtujące sprawy społeczne i kobiece, nie stroniąc od mocnych treści feministycznych, które są dzisiaj w Polsce zdecydowanie potrzebne.

Malina Błańska – social media i osiągnięcia

Błańska urodziła się w 1985 roku. Od 2014 była mocno związana z WP, w której zajmowała się tematyką kobiecą i sprawami społecznymi. Z czasem zdecydowała się na opuszczenie zajmowanego stanowiska i radykalizując swoje treści, postawiła na indywidualną działalność influcencersko-dziennikarską. Dziś jej kanał na YT subskrybuje ponad 47 000 osób, a wszystkie materiały obejrzano na nim ponad 4 miliony razy.

Osobno, profil youtuberski dziennikarka uzupełnia kontem na Instagramie oraz oficjalnym Fanpage na Facebooku.

Do najpopularniejszych nagrań, które stworzyła i które obejrzało ponad milion osób (każde!) należą: wywiad z mamą transpłciowego Bartka „Boję się”, materiał „Mam ładną czy brzydką? Czyli kobiecy wstyd między nogami”, „Jak molestują wykładowcy?” oraz „Marzę o oswojeniu prawa do aborcji w drugim trymestrze”.

Największą jednak rozpoznawalność przyniosło jej video demaskujące zachowanie Fibaka, którem poświeciła przed laty cały cykl, wywołując tym samym w Polsce medialną burzę. Warto zobaczyć podsumowanie tej akcji w video „Ile zarobiłam na byciu towarem czyli Fibakgate po latach”.

Poza video na youtubie, Malina Błańska tworzy również regularnie podcasty i działa jako producent treści multimedialnych.

Możliwość komentowania Kim jest Malina Błańska? została wyłączona