Uncategorized

Typy urody jesień – jaka to cera i jakie dobrać do niej kolory?

Wśród modnych i bardzo popularnych w analizie kolorystycznej typów urody wyróżniamy ich aż cztery. Są to wiosna, lato, typy urody jesień i zima. Każdy z nich wyróżnia się innym kolorytem cery, budową włosa i barwą oczu, co sprawia, że poznanie własnego typu urody może doskonale pomóc w późniejszym doborze ubrań, makijażu, dodatków i całościowej stylizacji.

Typy urody jesień – co warto o nich wiedzieć?

Osoby, które należą do jesiennego typu urody wyróżniają się kolorystycznym ciepłem i większą wyrazistością niż np. wiosna czy lato.

  • Włosy: rude, rudy blond, kasztanowe, w barwach miedzi
  • Oczy: piwne lub oliwkowe, zielone, błękitne z charakterystycznymi złotymi kropkami
  • Cera: jasna, delikatna, często naczynkowa (skłonna do pękania), wrażliwa na negatywne efekty promieniowania słonecznego.
  • Piegi: tak
  • Usta: na tle skóry twarzy mogą wpadać w barwę ciemniejszej oliwki, koral i brzoskwinię

Kolory, które przy tym typie warto dobierać do codziennych stylizacji: zielenie zgniłe, morskie, khaki oraz barwy mchu. Brązowy kolory skóry – od głębokich po naturalne. Dobrze pasuje też beż i podkreślające skórę ecru. Poboczne: żółć, musztarda, czerwień i fiolet. Pomarańcza! Róż w tonacji łososia, nie jaskrawy.

Wśród barw, które temu typowi urody nie pasują, znajdują się natomiast klasyczna biel i czerń (zbyt smutne, zbyt blade, ukrywające piękno tej urody zamiast je wydobywać), słabszym pomysłem są też granaty, niebieski, grafit w chłodnych odmianach oraz szarości. Specjaliści niekoniecznie też polecą jesieni srebro czy złoto.

Możliwość komentowania Typy urody jesień – jaka to cera i jakie dobrać do niej kolory? została wyłączona