Uncategorized

Drinki z prosecco

Prosecco to wino musujące, które powstaje z winogron z regionu Veneto. Jego produkcja została zapoczątkowana w 1992 roku, dziś prosecco jest jednym z najbardziej popularnych win musujących na świecie. Prosecco jest lekkie i orzeźwiające, i charakteryzuje się subtelną kwiatową nutą. Pomimo żeimo, że jest to wino musujące, to ma wyraźny i intensywny smak. Wino to doskonale komponuje się z deserami, a także może być serwowane jako aperitif.

Proste drinki z prosecco

Prosecco to bardzo popularny wśród Polaków napój musujący, który wytwarza się z winogron białych i czerwonych. Występuje w dwóch odmianach: prosecco białe i prosecco różowe. Najczęściej spożywamy je w postaci drinków. Jakie proste drinki z prosecco możemy przygotować?

Prosecco z sokiem z granatów

Do szklanki wlewamy odrobinę soku z granatów, a następnie dolewamy prosecco. Całość uzupełniamy lodem i ozdabiamy listkami mięty.

Prosecco z cytryną

Do szklanki wlewamy odrobinę soku z cytryny, a następnie dolewamy prosecco. Całość uzupełniamy lodem i posypujemy cukrem pudrem.

Prosecco z kiwi

Obieramy kiwi i kroimy je na plasterki. Układamy je na dnie szklanki, a następnie dolewamy prosecco. Całość dekorujemy plasterkami cytryny.

Prosecco z mango

Obieramy mango i kroimy je na plasterki. Układamy je na dnie szklanki, a następnie dolewamy prosecco. Całość dekorujemy plasterkami cytryny.

Prosecco z jabłkiem

Obieramy jabłko i kroimy je na plasterki. Układamy je na dnie szklanki, a następnie dolewamy prosecco. Całość dekorujemy plasterkami cytryny.

Drink z aperolem i prosecco

Drink z aperolem i prosecco to napój alkoholowy, który powstaje poprzez wymieszanie wina musującego z aperolem. Najczęściej podawany jest z lodem i cytryną, choć można go także też spożywać solo.

Aperol to napój o wyraźnym, orzeźwiającym smaku, który doskonale gasi pragnienie. Warto podkreślić, że aperol to napój niskoprocentowy (około 11% objętości), dzięki czemu można go bez obaw spożywać w większych ilościach. Drink z aperolem i prosecco to doskonały wybór na letnie imprezy, który idealnie orzeźwi i umili czas.

Możliwość komentowania Drinki z prosecco została wyłączona