Uncategorized

Kim jest Mateusz Borek?

To urodzony w 1973 roku w Dębicy na Śląsku showman, dziennikarz sportowy i publicysta. Może się pochwalić ogromnym doświadczeniem zawodowym. Należy do tych nielicznych szczęśliwców, którzy prawie od początku wiedzieli czego chcą – Borek chciał być dziennikarzem. 

Kariera

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa. Przez 20 lat pracował w Polsacie Sport a wcześniej do 2000 roku w Cala+. Swoimi komentarzami raczył widzów Ligii Mistrzów, Bundesligi, mistrzostwa świata i europy w piłce nożnej a później też boks i MMA. 

Nagrody: 

Był wielokrotnie nagradzany przez Canal+ w latach 2001-2004 

w kategorii najlepszy komentator sportowy i rzeczywiście nie ma chyba bardziej rozpoznawalnego komentatora, może oprócz Szpaka. 

Paulo Sosusa

Mateusz Borek jest znany z ciętego języka co niedawno ponownie zamanifestował przy okazji skandalu z bylym już trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousy. Selekcjoner z dnia na dzień zerwał umowę zostawiając naszych reprezentantów na lodzie. Borek nie przebierał w słowach komentując szokującą decyzję Sousy. Określił Portugalczyka jako kupczyka, oskarżył go o okłamanie 40 ml Polaków i tchórzostwo. Trudno się z Borkiem nie zgodzić. 

Żona i dzieci 

Mateusz Borek jest od 2006 roku związany z Joanną Chętnik, z którą ożenił się w 2014 roku. Joanna jest piękną kobietą, zajmuje się modelingiem, uwielbia podróżować i dzielić się zdjęciami swojego życia w mediach społecznościowych. Para doczekała się syna Jakuba.

Możliwość komentowania Kim jest Mateusz Borek? została wyłączona