Uncategorized

Marcin Kowalczyk

Urodził się w 1987 roku. Jego fascynacja kinem i aktorstwem zaczęła się od filmu „Uwolnić Orkę”, który obejrzał jako mały chłopiec. Od tego momentu pragnął wcielać się w niezwykłe postacie i przeżywać przygody.

Marzenia możliwe do spełnienia.

Dziecięce pragnienia udało mu się spełnić w dorosłym życiu, gdy został absolwentem krakowskiego PWST i profesjonalnym aktorem w 2012 roku. Doświadczenie zdobywał na deskach teatru między innymi w Teatrze Studio, w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jego debiutem ekranowym była rola niezwykle popularnego Magika, czyli Piotra Łuszcza z grupy hiphopowej Paktofonika. Film „Jesteś Bogiem”. Kolejną niezapomnianą rolą jest Marcin z „Hardkor Disko”, choć sam film nie zdobył wysokich not, to sama kreacja aktora zyskała uznanie krytyków.

Najnowszy film „Jak zostałem gangsterem”.

Niedawno na ekrany kin wszedł najnowszy film „Jak zostałem gangsterem”. Marcin Kowalczyk zagrał w nim główną rolę. Jest to jednak rola negatywna, z pewnością dużo wymagająca od artysty – wcielenie się w złą postać, która nie ma żadnego odbicia ani w biografii, ani charakterze samego aktora, zawsze jest wyzwaniem. Aktor podczas wywiadu przyznał, że nie utożsamia się z ogrywaną postacią, nie kibicował mu a zakończenie filmu, choć nie jest moralitetem, to z pewnością jest wyważony tak, by nie można było odczuć ani gloryfikacji zła, ani przerobionego już w każdą stronę motywu „zbrodni i kary”. 

Możliwość komentowania Marcin Kowalczyk została wyłączona