Uncategorized

Komu pasują wycieniowane włosy?

Moda na wycieniowane włosy jest jedną z najdłużej trwających w całej branży fryzjerskiej – odkąd się pojawiła i ten sposób ścinania wszedł „na salony”, niezmiennie ma swoich fanów i trudno się temu dziwić! Taka fryzura w ciekawy sposób powiększa objętość włosów i nadaje im wrażenia lekkości. Jednak uwaga – nie każdemu taka fryzura będzie pasowała! Dlaczego?

Wycieniowane włosy – dla kogo tak, dla kogo nie?

Na początek warto wiedzieć, że cieniowanie włosów wymaga odpowiednich umiejętności, więc przede wszystkim z pomysłem zrobienia takiej fryzury trzeba się wybrać do dobrego salonu. Profesjonalista od razu doradzi czy do naszego kształtu twarzy i długości włosa, wycieniowane włosy w ogóle będą pasować. Większość fryzjerów zaznacza wprawie (i jest to fakt!), że cieniowanie wygląda świetnie do większości twarzy, ale musi być odpowiednio do owalu dopasowane.

Komu nie pasuje takie ścięcie: tym, którzy lubią upinać włosy i nie chodzą tak często w rozpuszczonych. Specyfika tej fryzury utrudnia jej zgrabne upięcie czy związanie w kucyk, więc jeśli preferujesz taki styl, to lepiej cieniowanie odpuścić. Podobnie, nie wykonuj go jeśli masz włosy mocno zniszczone – najpierw regeneracja, potem cięcie.

Komu pasują: wszystkim pozostałym! I to jest dobra wiadomość.

Cieniowanie sprawi, że włosy będą zdecydowanie uniesione u nasady i tym samym na głowie będzie się miało wrażenie ich większej objętości. Fryzura nabierze lekkiego charakteru, podkreśli loki a włosom cienkim doda pazura i charakteru. Zdecydowanie łatwiej będzie je również ułożyć!

Możliwość komentowania Komu pasują wycieniowane włosy? została wyłączona